Egypte
Door: sally keijzer
Blijf op de hoogte en volg Sally
12 November 2013 | Egypte, Asyūţ
Vandaag een lange rit naar de Oasen. Onderweg twee maal stoppen. Koffiestop en lunch. Na de lunch naar het mummie museum in Al – Bahariya geweest in het dal van de mummies. Hier zijn wel 10.000 mummies gevonden. In het museum zijn alleen de mooiste te vinden, (the golden mummy).
Niet ver er vandaan zijn twee graftomben te vinden van een vader en zoon. Het waren twee kooplieden. De vader was arm geweest en heeft zich opgewerkt tot een rijke koopman en is daarom heel gul en sociaal. De zoon daar en tegen was in rijkdom geboren. Zijn graf zag er uit als of hij een koning was.
Hierna zijn we naar de zwarte woestijn gegaan. Het begon al donker te worden daarom zijn direct naar de Witte woestijn gegaan. Daar hebben we onder de blote hemel overnacht. Slapen in de woestijn zonder sanitair en tent. Twee mannen zaten ons op te wachten met het eten. Daarna kregen we een slaapmatje en daarop kon je slapen met je eigen slaapzak. Ik heb amper geslapen. Sommigen van ons snurkten vrijwel direct.
11november
De volgende ochtend kon je om kwart over zes de zon zien opkomen. Na het ontbijt gingen we nog even wandelen in de Witte Woestijn. Het was een mooi gezicht.
Met de bus verder naar het Badr museum. Het is een kunstenaar die veel natuurproducten uit de woestijn gebruikte. Hij kwam ons zelf uitleggen wat hij deed.
Nu nog een flink eind rijden om ons volgende stop te doen. Het is een heel oud stadje van ongeveer 500 jaar oud. El-Kashr. Helaas is het fraaie middeleeuwse stadje door hevige regenval verwoest. Een aantal gebouwtjes hebben nog kunnen bezoeken zoals de moskee, de rechtbank, de school, de molen, en de olijven pers. Ons hotel bevindt zich niet ver daar vandaan. Het heet Beduine Camp. Vlakbij heb je warmwater bronnen. Het water is bruin van de magnesium en andere mineralen.Een groepje van ons heeft daar gezwommen. ’s Avonds hebben we in Dakhla gegeten en hebben daarna gewandeld.
12 november
Weer een lange rit voor de boeg.
Een bezoek aan de begraafplaats Al Bagawat in Al- Kharga. Dit is een van de oudste Christelijke begraafplaatsen. Daarnaast ligt de Romeinse stad Hiblis.
Asyut is onze eind bestemming. Hier gingen we lunchen maar dat werd pas kwart voor vier.
Daarna naar ons hotel. De groep ging op zichzelf even een wandeling maken.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley